Foxy Tunes ile dinlediğiniz müziği web tarayıcınız üzerinden değiştirin

foxytunesSizde benim gibi internette çok mu dolaşıyorsunuz ? Tabi internette dolaşırken müzikte dinliyorsunuzdur şimdi size anlatacağım program sayesinde internet tarayıcınız üzerinden winamp ve benzeri prgramlar ile bağlantı kuruyor ve şarkıları internet tarayıcınız üzeirnden değiştirebiliyorsunuz.

Foxy Tunes eklentisi ile internet tarayıcılarınızdan, kullandığınız medya yürütücü programı yönetebilirsiniz. Program internet explorer ve mozilla firefox web tarayıcıları ile uyumlu işletim sistemlerinde ise windows,mac ve linux ile çalışabiliyor.

Program firefoxta aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi durum çubuğunda çalışıyor tabiki siz istediğiniz yere taşıyabilirsiniz

Internet explorerda ise eklentiyi yine istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz fakat durum çubuğuna taşıyamıyorsunuz yani aşağıda gördüğünüz gibi kullanabiliyorsunuz.

iefoxytunesposition.JPG

Dil seçenekleri açısından bakıldığında programda Türkçe’de dahil olmak üzere bir çok dil seçeneği mevcut fakar şöyle bir durum var eklentiyi internet explorer ile kullanıyorsanız dili değiştirebiliyorsunuz firefox üzerinde kullanıyorsanız ve dili değiştirmek istiyorsanız “international” versiyonu kurmanız gerekiyor. Buraya tıklayarak dil seçenkli international versiyonu kurabilirsiniz.

Desteklenen Meday Oynatıcı Programlar

Gelelim eklentinin desteklediği programlara.

Siz kullanacağınız programı foxytunestaki nota işaretine basarak seçiyorsunuz.

Ben sadece windows işletim sisteminde firefox üzerinde desteklediği programları yazıyorum. Eğer siz diğer işetim sistemlerinde ve internet tarayıcılarında hangi programları desteklediğini görmek istiyorsanız buraya tıklayarak desteklenen programlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
* iTunes 4-7
* Winamp 2.x, 5.x, Winamp 3.0d
* AOL Radio featuring XM [supported by installing Winamp 5.1]
* foobar2000 0.8.x, 0.9.x [see note]
* Windows Media Player 9-11
* Windows Media Player 8 [see note]
* Yahoo! Music Jukebox
* LAUNCHcast Radio [supported by installing Yahoo! Music Jukebox]
* Rhapsody Online
* Real Player
* XBox Media Center
* Pandora
* Last.fm Player
* Musicmatch Jukebox 8, 9, 10
* Musicmatch Jukebox 7 [see note, limited support]
* Apollo 37
* Sonique 1.96
* The Core Media Player 4
* Quintessential Player (QCD) 4.51
* J. River Media Center 10, 11
* jetAudio 6
* musikCube 1
* XMPlay 3.x
* MediaMonkey 2.2.2 [see note]
* Media Player Classic 6.4.8.2 [see note]
* wxMusik 0.3.1.5 [see note]
* CoolPlayer 215 [see note]
* dBpowerAMP Audio Player 2 [see note]
* 1by1 Player 1.46 [see note]
* Zinf 2.2.1 [see note]
* UltraPlayer 2.112 [see note, limited support]

Görünümü Değiştirme

Eklentinin skin desteği sayesinde menüsünün görüntüsünü değiştirebiliyorsunuz firefoxtaki temalara uygun skinler sayesinde foxytunes firefoxun bir parçasıymış gibi duruyor, internet explorerda da aynı şekilde skin desteği sayesinde eklentiyi internet explorer ile bir bütünmüş gibi gösterebiliyorsunuz.

WordPress

Programı ilk kurduğumda bloguma bir yazı yazmak üzere girdim ve görsel yazı editörünün sağ üst köşesinde bir baloncuk açıldı foxy tunesun bir özelliği olarak yazıyı yazarken dinlediğiniz şarkıyı metin editörüne otomatik olarak gönderiyor.Hemen ekleyeyim bu özellik sadece firefox üzerinde çalışıyor.

Örn:

Now playing: Chopin, Frédéric – Ballade No. 1 in G minor, Op. 23
via FoxyTunes

Sanatçı ve eserleri
Ayrıca eklentinin sitesinde sanatçılar ve eserleri hakkında bilgiler yer alıyor o anda çalan şarkıya bastığınızda o sanatçı ve eseri hakkında var olan bilgilere ulaşabilirsiniz.Örneğin çalan bir şarkıya bastığınızda açılan sayfada o şarkının sözlerine ulaşabilir yer aldığı albümü görebilir ve şarkı ile ilgili youtube videolarına ulaşabilirsiniz.
Örnek link : http://www.foxytunes.com/artist/nickelback#/track/rockstar


Genel Bilgi

Program hakkında biraz genel bilgi verelim:
Program 2004 ağustosunda Alex Sirota tarafından bulunmuş, bilgi sayfasında yer alan kişiler tarafından geliştirilmiş ve program bir yahoo ürünü.

DOWNLOAD

Mozilla Firefox İngilizce : Tıklayın
Mozilla Firefox Dil Seçenekleri ile birlikte : Tıklayın

İnternet Explorer : Tıklayın (İnternet Explorerda dil seçenekleri dahil gelmektedir.)

Bir Cevap Yazın