Geçici Spam Kutunuzu Yaratın (Geçici e-posta)

Bildiğiniz gibi internette milyarlarca site var ve internette dolaşırken bulduğumuz bazı sitelerden çeşitli materyal ve bilgiler edinmeye çalışıyoruz işte tam bu sırada karşınıza üye olunuz uyarısı çıkıyor … Yine mi üyelik gerekiyor ifadesi beliriyor yüzümüzde.İşte bu üyelik kısmında olmasını istemediğimiz bir durum var , üyelikte mail adresinizi vermeniz daha sonrasında sürekli spam maillerinin gelmesi.

Bu istenmeyen durumu engellemek için çeşitli çözüm yolları üretebilirsiniz ama benim tercih ettiğim yöntem ( genellikle bir daha girmeyeceğimi düşündüğüm sitelerde kullanıyorum) geçici bir e-posta oluşturmak.İnternette sizin için süreli olarak e-posta adresi (spam box) oluşturan siteler var.Benim size tavsiye etmek istediğim bu sitelerden iki tanesi, birisi Türkçe olarakta hizmet veriyor.

İlk site : Guerilla Mail
Guerilla Mail
Bu site hem pratik hemde çok hızlı ayrıca geçici spam oluşturup yenilemenize gerek yok, sitede beliren yeşil dönüşüm işaretine basmanız yeterli eğer mailiniz gelmişse hemen sayfada beliriyor.

İkinci site: Spambox.us

Spam Box
Bu sitede tıpkı ilk site gibi fakat bu sitenin farkı Türkçe hizmet vermesi ve oluşturduğunuz geçici e-posta adresine gelen mailleri kullandığınız bir mail adresine yönlendirebilmesi (Süreli olarak tabiki.Örn:15 dk.). Bu açıdan bakıldığında daha kullanışlı olarak görüyorum bu siteyi.

Spam mailler gün geçtikçe artıyor, bu türdeki spam box oluşturan siteleri kullanarak bu dertten kurtulabilirsiniz.

Spamsız günler dileriz.

1 Cevap

Bir Cevap Yazın