Snackr : RSS okuyucu masaüstü programı

screenshot-bottom-fullAdobe air çıktığından bu yana mac, windows ve linux üzerinde çalışabilen ufak boyutlu uygulamarın sayısı arttı. Tabi bu en çok biz kullanıcılara yarıyor. Size Snackr adında adobe air ile yapılmış bir RSS okyucudan bahsedicem, daha önce RSS bandit adında açık kaynaklı ücretsiz bir yazılım kullanıyordum ve açıkçası birazda ağır çalışıyordu. Snackr’ı bulduktan sonra rss bandit programını kullanmayı bıraktım.

Neden snackr’ı kullandığıma gelince masaüstünde herhangi bir kategori olmadan takip için kaydettiğiniz rssleri sürekli bir akış halinde size gösteriyor, akış derken haberler sürekli programın masaüstünüzdeki konumuna göre kayıyor. Bu özelliği bana çok pratik geldi ayrıca masaüstünde ister sağda ister altta ister üstte konumlandırabiliyorsunuz. Ayrıca programın varlığı ile yokluğu bir neredeyse çok hızlı ve bilgisayarı yavaşlatmadan çalışıyor.

Programı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz, eğer isterseniz buraya tıklayarakta geliştiricinin sitesine gidebilir ve programı oradanda indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın