Firefox ile yazıları linke çevirin (Linkification)

FirefoxMozilla Firefoxu bilmeyenimiz yok, tabi üstünlüklerininde farkındayızdır. Firefox eklenti bölümünde işime yarayabilecek bir kaç eklenti var mı diye bakarken. Birçoğumuzun düşündüğü ama yüksek ihtimalle araştırmadığı varlığını sorgulamadığımız bir eklenti buldum.

Bazen bir siteye girdiğinizde hiç bir web adresine link verilmediğini görüyoruz, bu durumda o siteden girmek istediğimiz adresleri kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırmanız gerekebiliyor. Yine bazı sitelerde indireceğiniz dosyalara direk olarak link verilmiyor sadece yazı olarak adres yazılıyor. Hem bu durumlarda bu yazı şeklindeki adresleri linke çevirmek için hemde başka sitelere link çıkışı vermek istemeyen sitelerdeki adreslere kolay girebilmeniz için kullanabileceğiniz eklenti Firefox’ta mevcut.

Eklentiyi kurduğunuzda durum çubuğunun sağ köşesinde eklentinin ikonu çıkıyor istediğiniz zaman eklentinin yazıları linke çevirmesini durdurabiliyorsunuz. Ayrıca eklenti oldukça hızlı sitelere giriş hızınızda düşüş olmuyor ve Türkçe olarak kullanabiliyorsunuz.

Firefox Eklentisinin Adresi : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/190

Bir Cevap Yazın